#RBrain&Breakfast

Snídejte inspiraci!

Každý měsíc pořádáme inspirativní setkání se zajímavými osobnostmi. Přijďte posnídat buď fyzicky do pražského Impact HUBu a nebo virtuálně do některého z 40míst po celé republice.

Proč?

Idea snídaní Brain&Breakfast vznikla na konci roku 2012, kdy jsem si uvědomil, že potkávám mnoho zajímavých a inspirujících lidí a také, že nejsem schopen své dojmy efektivně předávat svým kolegům ve 3M, kde jsem působil jako inovační lídr.

První snídani Brain&Breakfast ve 3M jsme zorganizovali 12.3.2013 a byla to skoro rok interní akce, což jsme změnili v polovině roku 2014, kdy jsme začali otevírat snídaně i lidem mimo 3M a tím jsme začali vytvářet a podporovat inovační ekosystém.

To, co nás všechny návštěvníky snídaní spojuje, je snaha o seberozvoj, o tzv. sundávání klapek z očí, které se nám po letech strávených v jednom oboru nebo firmě prostě a jednoduše vytvoří. Tyto nám potom brání řešit věci kreativně a uzamykají nás v kruhu standardních řešení a v režimu zaběhnutých kolejí.

Brain&Breakfast primárně vznikly právě proto, abychom se od sebe vzájemně inspirovali. Abychom si ukázali nové obzory a představili si odvětví a myšlenky, které by se k nám jinak třeba vůbec nedostaly. Jsou také možností potkat se a promluvit si s lidmi se silným příběhem a v neposlední řadě se propojovat navzájem.

Ještě v době když jsem pracoval ve Škoda Auto na oddělení Inovací a několikrát jsem tyto snídaně navštívil, tak mohu říci, že se mi tento nápad zamlouval a dozvěděl jsem se leckdy netradičním způsobem něco nového, což mě evokovalo jak ve využití v projektech směrem k naší firmě tak i v soukromí...nejraději vzpomínám na přednášku pana Průši ohledně 3D tiskáren.
Petr Kulíšek, Škoda Auto
„Myslím si, že debaty mohou člověku otevřít nový obzor, nechat ho přemýšlet a také někdy potvrďit, že se vydal v aplikaci něčeho nového dobrým směrem. Já osobně se snažím udělat si z každé přednášky výtah a hlavní myšlenky prodiskutovat s kolegy v práci, co si o tom myslí, zda o těch věcech přemýšleli a co můžeme nějak aplikovat. Jednoduše řečeno, jsem rád, že mám možnost se tohoto programu účastnit.“
Tomáš Klobasa, InBev

Jak to probíhá

Snídaně probíhá 1x za měsíc a je koncipována na hodinu a půl, s tím že kolem hodiny host prezentuje své téma a cca 20 minut nechávám diskuzi.

Snídaně se pravidelně účastní 70 - 100 účastníků z řad nejrůznějších institucí, funkcí ve firmě a postavení. Jsou to lidé, kteří mají zájem, proto je atmosféra vždy velmi příjemná, což dokazuje fakt, že někteří speakeři se vrací jako účastníci dalších snídaní.

Tématem může být prakticky cokoli zajímavého, nového, něco, co souvisí s novým přístupem/​rozvojem...

Jak se mohu zapojit

  1. Mohu navštívit snídani v Hubu a dalších místech ČR a SR a nasát atmosféru na vlastní kůži
  1. Mohu si objednat on-​line stream pro sebe a své kolegy přímo do firmy
  1. Mohu se stát sponzorem snídaní (logo a stream do firmy)

jan@masek.me
+420 724 839 994